PRZEWODOWY SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

NIEZAWODNA INSTALACJA NA DŁUGIE LATA W BARDZO PRZYSTĘPNEJ CENIE

Przewodowy system inteligentnych domów i budynków F&Home

Inteligentny dom to miejsce, w którym żyje się prościej i wygodniej. Pozwala domownikom skrócić czas realizacji wielu czynności, zapewniając dostęp do wszystkich mechanizmów oraz instalacji za pomocą panelu dotykowego i aplikacji mobilnej.
Na czym polega inteligentny dom? Jest to system, który łączy w sobie między innymi takie elementy jak oświetlenie, gniazda sieciowe, żaluzje, urządzenia AGD, zraszacze ogrodowe i instalacje grzewcze. Za sprawą instalacji przewodowej, możesz w sposób wygodny i prosty sterować każdym z wymienionych elementów. Systemy inteligentnego domu zwiększają więc poczucie komfortu mieszkańców, a także ułatwiają korzystanie z automatyki budynkowej.

Zobacz jakie możliwości daje F&Home, poznaj funkcje poszczególnych modułów systemu.

Przygotowywane systemy inteligentnego domu gwarantują niezwykle bogatą funkcjonalność w bardzo przystępnej formie. Zakres ich działania jest dostosowywany do specyfiki budynku, a także potrzeb mieszkańców. Wszystko po to, aby inteligentny dom zapewniał maksimum wygody przy minimalizacji udziału użytkownika. Nasze systemy zrobią wszystko za Ciebie!

Automatyka budynkowa...
jakie to proste!

Moduł F&Home

System F&Home jest jednym z bardziej interesujących rozwiązań w dziedzinie inteligentnych domów. Oferuje szeroki zakres funkcji w niezwykle korzystnej cenie.

Dzięki rozproszeniu funkcjonalności na oddzielne moduły indywidualnie realizujące poszczególne funkcje, możesz dopasować system do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferujemy bogatą funkcjonalność, z której skorzystasz tak, jak Ci wygodnie. System inteligentnego domu krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie dostępne funkcje oraz ustawienia.
Został on zaprojektowany w sposób pozwalający na szybką i bardzo prostą obsługę.

  System F&Home umożliwia sterowanie:

 • Oświetleniem typu włącz-wyłącz (LED, żarowe, halogenowe, energooszczędne, jarzeniowe),
 • Ściemnialnymi źródłami światła (LED, żarowe, halogenowe),
 • Oświetleniem LED RGB – zmiana barwy i jasności świecenia,
 • Gniazdami sieciowymi lub odbiornikami zasilanymi dowolnym napięciem,
 • Żaluzjami i roletami zewnętrznymi / wewnętrznymi bramami i innymi urządzeniami silnikowymi,
 • Temperaturą, ustawianą niezależnie dla każdego pomieszczenia w budynku,
 • Małym sprzętem AGD,
 • Zraszaczami ogrodowymi.

Elementy systemu

Instalowany przez nas system składa się z wysokiej klasy modułów, które zamienią Twój dom w inteligentny budynek, pozwalający na sterowanie większością wykorzystywanych mechanizmów oraz urządzeń. Oferowana automatyka do domu jest gwarancją niezawodności w bardzo przystępnej cenie.

mH-IO32

Moduł wejść/wyjść (oświetlenie, gniazda)

mH-IO32

Moduł wejść/wyjść (oświetlenie, gniazda)

Moduł wejść/wyjść mH-IO32 jest podstawowym modułem systemu F&Home wyposażonym w 32 wejścia i 32 wyjścia binarne (działające na zasadzie włącz-wyłącz). Moduł montowany jest w rozdzielni (zajmuje pole 6 modułów) i zasilany jest napięciem stałym 24V. Do wejść modułu sprowadzane są przyciski rozlokowane na budynku, podłączone za pomocą przewodów typu UTP. Moduł zarządza oświetleniem i innymi odbiornikami na zasadzie włącz-wyłącz za pośrednictwem przekaźnikowych modułów wykonawczych typu mH-R8x8, mH-R8/2 lub mH-R2x16. Sterowanie odbywa się w pełni po linii niskiego napięcia 24V, co zapewnia bezpieczeństwo i możliwość dowolnego rozmieszczenia przycisków sterujących w budynku. Moduł mH-IO32 komunikuje się z panelami dotykowymi poprzez magistralę CAN. Dowolne wyjście modułu może być wyzwolone z poziomu paneli dotykowych poprzez wybranie konkretnego urządzenia lub sceny (grupy urządzeń). Z poziomu panela dotykowego istnieje możliwość zaprogramowania czasowego samoczynnego załączania/wyłączania urządzeń lub grup urządzeń sterowanych z modułu wejść/wyjść. Dodatkowo cztery wejścia modułu dedykowane są do sterowania poprzez sieć CAN pracą modułu ściemniaczy oświetlenia typu mH-L4. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-IO12E6

Moduł wejść/wyjść (oświetlenie, gniazda, rolety)

mH-IO12E6

Moduł wejść/wyjść (oświetlenie, gniazda, rolety)

Moduł mieszany mH-IO12E6 dedykowany jest do sterowania zarówno oświetleniem (lub innymi odbiornikami działającymi na zasadzie włącz/wyłącz) jak i odbiornikami silnikowymi (nadaje się zarówno do sterowania roletami zewnętrznymi, jak również żaluzjami pionowymi i poziomymi). Moduł montowany jest w rozdzielni, zajmuje pole 6 modułów i zasilany jest napięciem 24V. Do wejść modułu przewodami typu UTP sprowadzane są przyciski rozlokowane na budynku. Moduł zarządza załączaniem oświetlenia lub silnikami za pośrednictwem przekaźnikowych modułów wykonawczych typu mH-R8x8, mH-R8/2, mH-RE4 lub mH-R2x16. Sterowanie odbywa się w pełni po linii niskiego napięcia 24V, co zapewnia bezpieczeństwo i możliwość dowolnego rozmieszczenia przycisków sterujących w budynku. Moduł mH-IO12E6 komunikuje się z panelami dotykowymi poprzez magistralę CAN. Dowolne wyjście modułu może być wyzwolone z poziomu paneli dotykowych poprzez wybranie konkretnego urządzenia lub sceny (grupy urządzeń). Z poziomu panelu dotykowego istnieje możliwość zaprogramowania czasowego samoczynnego załączania/wyłączania urządzeń lub grup urządzeń sterowanych z modułu wejść/wyjść. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-E16

Moduł wejść/wyjść (rolety)

mH-E16

Moduł wejść/wyjść (rolety)

Moduł silnikowy mH-E16 dedykowany jest do sterowania wszelkimi odbiornikami silnikowymi. Nadaje się zarówno do sterowania roletami zewnętrznymi (antywłamaniowymi) zasilanymi silnikami 230V lub 24V, jak również żaluzjami pionowymi i poziomymi. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 6 modułów i zasilany jest napięciem 24V. Do wejść modułu sprowadzane są przyciski rozlokowane na budynku, podłączona za pomocą przewodów typu UTP. Moduł zarządza silnikami rolet lub żaluzji na zasadzie góra-dół (lub prawo-lewo) za pośrednictwem przekaźnikowych modułów wykonawczych typu mH-RE4. Sterowanie odbywa się w pełni po linii niskiego napięcia 24V, co zapewnia bezpieczeństwo i możliwość dowolnego rozmieszczenia przycisków sterujących w budynku. Moduł mH-E16 komunikuje się z panelami dotykowymi poprzez magistralę CAN. Dowolne wyjście modułu może być wyzwolone z poziomu paneli dotykowych poprzez wybranie konkretnego urządzenia lub sceny (grupy urządzeń). Z poziomu panelu dotykowego istnieje możliwość zaprogramowania czasowego samoczynnego załączania/wyłączania urządzeń lub grup urządzeń sterowanych z modułu wejść/wyjść. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-L4

Moduł ściemniacza oświetlenia 230V

mH-L4

Moduł ściemniacza oświetlenia 230V

Moduł czterokanałowy (do czterech źródeł światła) ściemniacza dedykowany jest do współpracy z żarowymi i halogenowymi źródłami światła. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 6 modułów. Zasilany jest napięciem 230V z zastosowaniem dodatkowego filtru mH-SP w obwodzie zasilania, co poprawia stabilność świecenia źródeł światła. Ściemniacz pozwala na załączenie źródeł z dowolną jasnością, lub całkowite załączenie oświetlenia. Moduł komunikuje się z urządzeniami sterującymi poprzez magistralę CAN, a samo sterowanie odbywa się z przycisków rozlokowanych w budynku (i podłączonych do modułów mH-IO32 lub mH-IO12E6) lub poprzez panel dotykowy. Panel dotykowy można dodatkowo wykorzystać od zdefiniowania scen świetlnych, gdzie można ustawić jasność świecenia poszczególnych źródeł, jak i czasowe samoczynne załączanie/wyłączanie.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-RGB

Moduł ściemniacza oświetlenia LED RGB

mH-RGB

Moduł ściemniacza oświetlenia LED RGB

Moduł RGB przystosowany jest do sterowania niskonapięciowych (12V) źródeł światła LED na zasadzie ustawiania jasności i barwy oświetlenia. Moduł współpracuje z wielobarwnymi źródłami RGB (np. paski, węże RGB). W przypadku źródeł światła RGB należy stosować źródła ze stałym plusem zasilania (sterowanie minusem). Moduł posiada dwa wejścia lokalne: jedno do podłączenia przycisku działającego analogicznie jak w ściemniaczach (krótkie przyciśnięcie włącza-wyłącza, dłuższe przytrzymanie ściemnia-rozjaśnia) i drugie serwisowe do zmiany barwy światła bez udziału panela dotykowego. Za pomocą panela dotykowego możliwe jest pełne sterowanie jasnością, barwą oraz czasami rozjaśniania-ściemniania. Moduł wymaga podłączenia niezależnego zasilacza 12V DC o mocy dobranej do podłączonego obciążenia LED. Wbudowany przekaźnik pozwala na wyłączenie zasilaczy 12V w momencie gdy użytkownik nie korzysta z oświetlenia typu RGB (oszczędność energii).

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-LED

Moduł ściemniacza oświetlenia LED 12V

mH-LED

Moduł ściemniacza oświetlenia LED 12V

Moduł mH-LED jest trzykanałowym ściemniaczem oświetlenia niskonapięciowego (12 V) LED. Do modułu należy podłączyć źródła światła LED np. paski, węże jednobarwne. Moduł posiada trzy wejścia lokalne do podłączenia przycisków działających analogicznie jak w ściemniaczach (krótkie przyciśnięcie włącza-wyłącza, dłuższe przytrzymanie ściemnia-rozjaśnia). Istnieje możliwość sterowania każdym kanałem niezależnie za pomocą panela dotykowego. Moduł wymaga podłączenia niezależnego zasilacza 12 V DC o mocy dobranej do podłączonego obciążenia LED. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-A10

Czterokanałowy sterownik 0 – 10 V

mH-A10

Czterokanałowy sterownik 0 – 10 V

Moduł mH-A10 jest czterokanałowym sterownikiem służącym do zadawania wartości 0 - 10 V do urządzeń przystosowanych do sterowania napięciem od 0 do 10 V. W większości przypadków będą to urządzenia typu oświetlenie (regulacja jasności) lub wentylacja (regulacja prędkości obrotowej wentylatorów). Moduł posiada cztery wejścia lokalne do podłączenia przycisków działających analogicznie jak w ściemniaczach (krótkie przyciśnięcie włącza-wyłącza, dłuższe przytrzymanie zmienia wartość na wyjściu od 0 do 10 V). Istnieje możliwość sterowania każdym kanałem niezależnie za pomocą panela dotykowego. Moduł wymaga zasilenia zasilaczem systemowym 24 V. Jako rozszerzenie funkcjonalności w module wbudowane są przekaźniki, służące do odcinania napięcia zasilania odbiorników, dla których zadano wartość mniejszą niż 1 V. Funkcjonalność ta przydaje się w przypadku odbiorników, których nie da się wyłączyć ustawiając minimalną wartość napięcia (np. oświetlenie żarzy się).

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-S4

Moduł czujników temperatury

mH-S4

Moduł czujników temperatury

Moduł mH-S4 jest czterokanałowym sterownikiem współpracującym z cyfrowymi czujnikami temperatury mierzącymi temperatury w zakresie od +5 do +40 stopni z dokładnością do 0,1 stopnia i przystosowany jest do działania z modułami wykonawczymi mH-V4 sterującymi elektrozaworami w obwodzie ogrzewania. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 5 modułów, a napięcie zasilania modułu wynosi 24 V. Do modułu sprowadzone są przewody  z czujników temperatury. Moduł pracuje autonomicznie w oparciu o szczegółowe ustawienia wprowadzone z panelu dotykowego (niezależnie ustawiana temperatura i histereza dla każdego pomieszczenia) i na podstawie tych ustawień steruje bezpośrednio modułem wykonawczym regulującym temperaturę w pomieszczeniu. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-S8

Moduł czujników temperatury

mH-S8

Moduł czujników temperatury

Moduł mH-S8 jest ośmiokanałowym sterownikiem współpracującym z cyfrowymi czujnikami temperatury mierzącymi temperatury w zakresie od +5 do +40 stopni z dokładnością do 0,1 stopnia i przystosowany jest do działania z modułami wykonawczymi mH-V8 sterującymi elektrozaworami w obwodzie ogrzewania. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 5 modułów, a napięcie zasilania modułu wynosi 24 V. Do modułu sprowadzone są przewody z czujników temperatury. Moduł pracuje autonomicznie w oparciu o szczegółowe ustawienia wprowadzone z panelu dotykowego (niezależnie ustawiana temperatura i histereza dla każdego pomieszczenia) i na podstawie tych ustawień steruje bezpośrednio modułem wykonawczym regulującym temperaturę w pomieszczeniu.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-V4

Moduł sterowania zaworami ogrzewania

mH-V4

Moduł sterowania zaworami ogrzewania

Moduł mH-V4 jest czterokanałowym modułem wykonawczym sterującym pracą elektrozaworów podłączonych do wyjść modułu i przystosowany jest do współpracy z modułami czujników temperatury mH-S4. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 5 modułów, a napięcie zasilania modułu wynosi 230 V. Elementami wykonawczymi są elementy półprzewodnikowe, co daje dużą trwałość urządzenia (brak elementów mechanicznych – przekaźników). Moduł nadaje się do sterowania elektrozaworami w obwodach ogrzewania (zazwyczaj zainstalowanymi na rozdzielaczu) o napięciu cewki 230 V i działa na zasadzie włącz-wyłącz, niezależnie od głównego panelu dotykowego (stanowi autonomiczną parę z modułem mH-S4 znajdującego się na tym samym poziomie). 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-V8

Moduł sterowania zaworami ogrzewania

mH-V8

Moduł sterowania zaworami ogrzewania

Moduł mH-V8 jest ośmiokanałowym modułem wykonawczym sterującym pracą elektrozaworów podłączonych do wyjść modułu i przystosowany jest do współpracy z modułami czujników temperatury mH-S8. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 5 modułów, a napięcie zasilania modułu wynosi 230 V. Elementami wykonawczymi są elementy półprzewodnikowe, co daje dużą trwałość urządzenia (brak elementów mechanicznych – przekaźników). Moduł nadaje się do sterowania elektrozaworami w obwodach ogrzewania (zazwyczaj zainstalowanymi na rozdzielaczu) o napięciu cewki 230 V i działa na zasadzie włącz-wyłącz, niezależnie od głównego panelu dotykowego (stanowi autonomiczną parę z modułem mH-S8 znajdującego się na tym samym poziomie). 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-V7+

Moduł sterowania zaworami ogrzewania i pompą CO

mH-V7+

Moduł sterowania zaworami ogrzewania i pompą CO

Moduł mH-V7+ jest siedmiokanałowym modułem wykonawczym, sterującym elektrozaworami zasilanymi napięciem 230V. Moduł współpracuje z modułem czujników mH-S8 pracującym w tym samym poziomie. Elementami wykonawczymi są elementy półprzewodnikowe, co daje dużą trwałość urządzenia (brak elementów mechanicznych – przekaźników). Dodatkowo ósmy kanał wykonawczy steruje pompką CO na zasadzie: jeżeli przynajmniej jeden elektrozawór zostaje załączony (otwarty) – załączona również zostaje pompka. Funkcja ta zapobiega pracy pompki przy zamkniętych wszystkich elektrozaworach, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniem. Moduł zasilany jest napięciem 230V. Ważne jest aby cewki elektrozaworów były zasilane napięciem 230V.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-R8x8.2

Moduł przekaźników

mH-R8x8.2

Moduł przekaźników

Moduł przekaźnikowy mH-R8x8.2 jest modułem wykonawczym przeznaczonym do bezpośredniego podłączenia do modułów sterujących mH-IO32 lub mH-IO12E6. Moduł wyposażony jest w osiem separowanych i niezależenie sterowanych wyjść typu NO (normalnie otwarte) o maksymalnej obciążalności 8A . Moduł montowany jest w rozdzielni, zajmuje pole 6 modułów i zasilany jest napięciem 24V.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-R8/2

Moduł przekaźników

mH-R8/2

Moduł przekaźników

Przekaźniki wykonawcze mH-R8/2 są następcami przekaźników starej generacji mH-R8x8. Przekaźniki są  elementami wykonawczymi systemu załączającymi obwody światła, gniazda oraz dowolne odbiorniki w budynku działające na zasadzie włącz-wyłącz. Obciążalność elementów wykonawczych wynosi 8A. Moduł mH-R8/2 zawiera osiem przekaźników wykonawczych połączonych w dwie grupy i dedykowanych do sterowania oświetleniem i odbiornikami małej mocy. Moduły montowane są w rozdzielni i zajmują pole 6 modułów. Zasilanie modułów: 24V.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-R2x16

Moduł przekaźników

mH-R2x16

Moduł przekaźników

Moduł przekaźnikowy mH-R2x16 jest modułem wykonawczym przeznaczonym do bezpośredniego podłączenia do modułów sterujących mH-IO32 oraz mH-IO12E6. Moduł wyposażony jest w dwa niezależenie sterowane wyjścia typu NO (normalnie otwarte) o maksymalnej obciążalności 16A . Moduł montowany jest w rozdzielni, zajmuje pole 2 modułów i zasilany jest napięciem 24V.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-RE4

Moduł przekaźników roletowych

mH-RE4

Moduł przekaźników roletowych

Przekaźniki mH-RE4 są dedykowanymi elementami wykonawczymi sterującymi pracą urządzeń silnikowych (w szczególności rolet).  Korzyści wynikające ze stosowania przekaźników dedykowanych to:

 • Zabezpieczenie przed jednoczesnym załączeniem kierunku góra i dół.
 • Zabezpieczenie przed natychmiastową zmianą kierunku (przerwa czasowa).
 • Układ gaszący iskrzenia wydłużający żywotność styków przekaźników oraz eliminujący zakłócenia na sieci.
 • Diody LED na czole urządzenia pokazujące aktualny stan.

Obciążalność elementów wykonawczych wynosi 8A. Moduły przekaźników montowane są w rozdzielni i zajmują pole 6 modułów. Zasilanie modułów: 24V.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-SP

Moduł filtra przeciwzakłóceniowego

mH-SP

Moduł filtra przeciwzakłóceniowego

Moduł filtra mH-SP służy do zabezpieczania elementów systemu przed zakłóceniami z sieci zasilającej oraz przepięciami. Zalecany jest do ochrony modułów zasilanych napięciem 230V oraz na każdy ściemniacz w celu poprawienia stabilności działania (eliminowanie efektu migotania światła oraz zabezpieczenie elementów wykonawczych ściemniacza). Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 3 modułów. Moduł proponowany jest również do zabezpieczania niezależnych linii zasilających sprzęt RTV lub komputery. Do poprawnego działania ochrony przeciwprzepięciowej wymagane jest zastosowanie dodatkowego ochronnika przeciwprzepięciowego klasy 1+2.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-SU50

Moduł zasilacza

mH-SU50

Moduł zasilacza

Jednostka zasilająca mH-SU50 służy do zasilania elementów systemu wymagających napięcia 24 V DC. Ze względów bezpieczeństwa zalecane jest zastosowanie w obwodzie zasilania modułu filtra mH-SP oraz wyłącznika nadprądowego B6A. Moduł montowany jest w rozdzielni i zajmuje pole 6 modułów. Jednostka posiada elektroniczne zabezpieczenie przed zwarciem i przegrzaniem. Zabezpieczanie linii 24V nie jest wymagane. Jeżeli na obiekcie występuje wiele rozdzielni należy w każdej rozdzielni zamontować niezależny zasilacz z zabezpieczającym go filtrem.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-kh/mH-kf

Zestaw okablowania

mH-kh/mH-kf

Zestaw okablowania

Zestawy kabelków:

mH-Kh - duży zestaw - przeznaczenie - dom

mH-Kf - mały zestaw - przeznaczenie - mieszkanie

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-MRG

Moduł komunikacyjny GSM

mH-MRG

Moduł komunikacyjny GSM

Moduł mH-MRG jest modułem komunikacyjnym GSM umożliwiającym zdalne sterowanie system F&Home za pośrednictwem wiadomości SMS. Wysyłając wiadomość SMS możemy załączyć lub wyłączyć dowolny odbiornik w budynku, sprawdzić czy wskazany obwód jest załączony, lub uruchomić konkretną scenę. Moduł pozwala na sterowanie tylko z dozwolonych numerów GSM aby nie dochodziło do obcej ingerencji. Moduł komunikacyjny mH-MRG podłączony jest do systemu F&Home poprzez sieć komunikacyjną CAN i komunikuje się bezpośrednio z panelem dodtykowym systemu F&Home.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-MB

Interfejs magistrali CAN/audio

mH-MB

Interfejs magistrali CAN/audio

Moduł Megamaster jest interfejsem magistrali CAN (łączącej poszczególne moduły systemu) i panela dotykowego mH-TS12 lub mH-TS15. Moduł montowany jest wewnątrz paneli i nie występuje jako oddzielnie pakowany produkt. W module znajdują się dwa gniazda CAN i może on być podłączony przejściowo – np. panel dotykowy znajduje się pomiędzy dwiema rozdzielniami.

Od 2014 roku moduły Megamaster wspierają obsługę audio i pozwalają na podłączenie panela do wzmacniaczy poprzez analogowe wyjście typu jack stereo 3,5” lub cyfrowe SPDIF.mH-MS

Moduł scen

mH-MS

Moduł scen

Moduł mH-MS jest szesnastokanałowym modułem wejściowym, do którego wejść podłączone są przyciski monostabilne (sterowanie impulsem jak w modułach IO). Do każdego z wejść użytkownik przypisuje dwie sceny zdefiniowane w panelu głównym systemu. Sterownik rozróżnia krótkie i długie naciśnięcie, a więc jednym przyciskiem możemy  wywołać dwie różne sceny. Moduł scen jest zależny od panela systemowego i nie pracuje autonomicznie. Moduł zasilany jest napięciem 24V. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-MK

Moduł kontrolek

mH-MK

Moduł kontrolek

Moduł kontrolek mH-MK jest dedykowanym elementem systemu F&Home do wizualizacji stanów binarnych na panelu dotykowym mH-TS12 lub mH-TS15. Sygnały podawane na wejście modułu kontrolek są wyświetlane w postaci ikon na panelach dotykowych na zasadzie: urządzenie włączone, wyłączone, okno otwarte, zamknięte itd. Moduł montowany jest w rozdzielni (zajmuje pole 5 modułów) i zasilany jest napięciem stałym 24 V. Do wejść modułu sprowadzane są sygnały 24V z czujników typu kontaktrony, indukcyjne, przekaźniki ze stykiem separowanym od sieci. Sterowanie odbywa się w pełni po linii niskiego napięcia 24 V, co zapewnia pełne bezpieczeństwo. Moduł mH-MK komunikuje się z systemem poprzez linię CAN.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-SEP

Moduł separatora CAN

mH-SEP

Moduł separatora CAN

Separatory sygnału mH-SEP stosujemy w bardzo rozbudowanych instalacjach (wiele modułów) lub instalacjach spinających dwa lub więcej budynków. Separator jest urządzeniem aktywnym (jest zasilany z zasilaczy systemowych 24 V) i posiada 100% optyczną separację linii. W urządzenia wbudowane są zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz szybkie bezpieczniki topikowe zabezpieczające magistralę CAN.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-TS12

Panel dotykowy 12"

mH-TS12

Panel dotykowy 12"

Panel dotykowy 12 cali mH-TS12 jest centralnym elementem systemu. Montowany jest poza rozdzielnią poprzez wmurowanie w ścianę obudowy panelu. Zasilany jest z sieci 230 V i wymaga osobnego podłączenia z rozdzielni głównej. Komunikuje się z systemem poprzez magistralę CAN. Jeżeli w planach jest sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych lub przez Internet należy do panelu podciągnąć przewód UTP domowej sieci komputerowej. Ze względu na inwazyjny montaż (potrzeba wykucia otworu w ścianie) umiejscowienie jednostki należy przewidzieć na etapie budowy budynku (przed tynkowaniem). Panel dotykowy służy do konfigurowania:

 • Programowania wstępnego (rozmieszczenie elementów na planie budynku)
 • Programowania ustawień ściemniaczy
 • Ustawiania programatorów urządzeń
 • Ustawiania programatorów ogrzewania i chłodzenia
 • Ustawiania czasów urządzeń silnikowych (rolety, żaluzje)
 • Definiowania scen (scenariusz może zawierać integrację sterowania oświetleniem, roletami, temperaturą niezależne załączenie wybranych odbiorników)
 • Ustawiania kolorystyki interfejsu (dopasowanie do indywidualnych potrzeb)
 • Wgrywania zdjęć do wygaszacza (elektroniczna ramka)
 • Konfigurowania modułu GSM i Ethernet
 • Aktualizacji oprogramowania (przy pomocy pendrive)
 • Konfigurowania użytkowników i poziomów dostępu
POBIERZ INSTRUKCJĘ

mH-TS12ALU/mH-TS15ALU

Ramki aluminiowe 12” / 15''

mH-TS12ALU/mH-TS15ALU

Ramki aluminiowe 12” / 15''

mH-TS12ALU/mH-TS15ALU - Ramka aluminowa do paneli 12 i 15 cali. Możliwość zamowienia w dowolnym kolorze RAL.System inteligentnego domu F&Home dedykowany jest do nowobudowanych lub gruntownie remontowanych obiektów. Przeznaczony jest do mieszkań i apartamentów, budynków jedno lub wielorodzinnych oraz innych obiektów użytkowych.


Dlaczego warto kupić system F&Home?

Moduł F&Home

System F&Home jest obecnie jednym z najtańszych systemów przewodowych na rynku, daje to ogromne możliwości integratorom systemów w zakresie dostosowania ceny do możliwości finansowych inwestora. Podstawowym elementem systemu jest panel dotykowy 12” za pomocą którego użytkownik na możliwość wizualizacji stanu urządzeń oraz konfiguracji programatorów i scen. Pozwala on na konfigurowanie systemu z jednego miejsca.

 • Interfejs użytkownika jest intuicyjny – nie sprawia większych problemów nawet użytkownikom w podeszłym wieku. Został przygotowany w języku polskim, co zdecydowanie ułatwia obsługę wszystkich funkcji i mechanizmów. Oznacza to, że przyszły użytkownik nie będzie musiał korzystać z pomocy instalatora aby zmienić ustawienia temperatur lub skonfigurować nowe sceny,
 • Instalując inteligentny system w budynku integrujemy sterowanie wieloma często rozproszonymi instalacjami. Na wspólnym ekranie mamy możliwość konfigurowania oświetlenia, ogrzewania i rolet oraz spinanie ich w scenariusze,
 • Optymalny współczynnik funkcjonalności do ceny. Inteligentny dom przewodowy to system niezwykle przystępny cenowo, który jednocześnie gwarantuje ogrom możliwości centralizacji sterowania pracą wielu urządzeń i instalacji,
 • Prostota instalacji. System jest przyjazny dla instalatora – działa zaraz po podłączeniu i nie wymaga dodatkowego programowania poszczególnych modułów,
 • Pełna skalowalność - system można rozbudowywać bez ograniczeń, dodając kolejne moduły,
 • Współpracuje z osprzętem dowolnego producenta (gniazda, przyciski),
 • Autonomiczna praca poszczególnych modułów. W przypadku awarii jakiegokolwiek elementu systemu, instalacja pracuje nadal i zachowana jest możliwość sterowania urządzeniami w systemie. Użytkownik nie musi więc obawiać się utraty dostępności do wszystkich instalacji. Inteligentny dom przewodowy integruje moduły działające indywidualnie,
 • Wsparcie techniczne. Jako polski producent, gwarantujemy pełne wsparcie dla zrealizowanych instalacji. Możesz na nas liczyć w przypadku awarii, a także wszelkich niejasności dotyczących działania systemu,
 • Bezpłatne aktualizacje oprogramowania. Nasi klienci nie płacą za nowe wersje oprogramowania. System zawsze gwarantuje dostęp do najnowszych rozwiązań,
 • Kupując system F&Home zyskujemy prestiż – dużo większe możliwości niż w przypadku standardowej instalacji. Wzrasta wartość budynku lub mieszkania wynikająca z zupełnie nowych możliwości zapewnianych przez system inteligentnych budynków.

Zarys techniczny

Elementy systemu instalowane są w rozdzielni, co daje dużą przejrzystość i pozwala na szybką diagnostykę urządzeń. System nie wymaga prowadzenia magistrali w tradycyjnym rozumieniu (np. do przycisków naściennych) i instalowania/programowania aktorów. Zmianę konfiguracji systemu może przeprowadzić użytkownik bez pomocy wykwalifikowanego instalatora. System po zamontowaniu jest gotowy do pracy.

Metody sterowania w systemie F&Home:

 • W sposób tradycyjny – za pomocą przycisków na ścianach,
 • Za pomocą komputera głównego (panelu dotykowego) 12 cali,
 • Przy pomocy telefonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją,
 • Przy pomocy wiadomości SMS,
 • Poprzez Internet (zdalne logowanie się do naszego domu),
 • Za pomocą programatorów ustawianych czasowo dla poszczególnych odbiorników.

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje certyfikat autoryzowanego instalatora systemu F&Home.

 • Certyfikat upoważnia do instalowania systemu, otrzymania wsparcia technicznego
  i 2 letniej gwarancji F&F,
 • Szkolenia odbywają się w siedzibie F&F w Pabianicach, ul. Konstantynowska 79/81,
 • Kontakt w sprawie szkoleń:
  Marcin Pryca,
  tel. 885 048 500,
  m.pryca@fif.com.pl,
 • Szkolenia organizowane są w grupach 12-14 osobowych. Obowiązuje kolejność nadsyłania zgłoszeń. Potwierdzenie zarejestrowania uczestnika przesyłane jest za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Szkolenia certyfikujące F&Home

Zakres szkolenia:

 • Instalowanie i serwisowanie systemu,
 • Kompletacja modułów,
 • Kontakt z klientem,
 • Programowanie systemu i obsługa aplikacji mobilnej,
 • Zajęcia praktyczne obejmujące montaż i uruchomienie systemu.

Agenda szkolenia

 • Wprowadzenie.
 • Korzyści z posiadania inteligentnego systemu i porównanie inteligentnych systemów.
 • Zalety systemu F&Home.
 • Rozmowa z inwestorem. Jak przekonać klienta do zakupu systemu.
 • Zbieranie informacji o obiekcie.
 • Okablowanie budynku, typy przewodów.
 • Montaż rozdzielni i paneli dotykowych.
 • Współpraca z hydraulikami i tynkarzami.
 • Zabezpieczenia nadprądowe, różnicowoprądowe i przeciwprzepięciowe w inteligentnej instalacji.
 • Omówienie poszczególnych elementów systemu.
 • Zajęcia praktyczne – uruchomienie i konfiguracja systemu.
 • Dobór urządzeń dla konkretnej inwestycji i wycena na podstawie cennika.
 • Podsumowanie.

Zaloguj się do Strefy Instalatora

CREATE ACCOUNT

Zapomniałeś hasło?

`
TOP