• System radiowy
  ZARZĄDZAJ DOMEM GDZIEKOLWIEK JESTEŚ!

Bezprzewodowy system inteligentnych domów i budynków

Bezprzewodowy system inteligentnego domu to rozwiązanie gwarantujące pełną swobodę w zarządzaniu urządzeniami i instalacjami. Możesz sterować nimi z dowolnego miejsca, bez konieczności wykonywania zbędnych ruchów. Dostosuj na odległość oświetlenie i ogrzewanie, otwieraj zdalnie bramę i furtkę, steruj pracą telewizora i rób wiele innych rzeczy, siedząc wygodnie na kanapie.

Systemy inteligentnego budynku to także rozwiązania zwiększające poczucie bezpieczeństwa domowników. Integracja F&Home RADIO z alarmem, kamerami IP oraz rozmaitymi czujnikami (np. zalania) pozwoli Ci stworzyć zintegrowany system, który ochroni Ciebie oraz Twoją rodziną zawsze, także gdy będziesz poza domem.

Inteligentny dom bezprzewodowy - sterowanie przez internet

Oświetlenie

Zdalne sterowanie oświetleniem - inteligentne oświetlenie domu

Inteligentny dom bezprzewodowy - sterowanie przez internet

Ogrzewanie

Inteligentne ogrzewanie - sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Inteligentny dom bezprzewodowy - sterowanie przez internet

Rolety

Inteligentny dom bezprzewodowy - sterowanie przez internet

RTV

Sterowanie sprzętem RTV i AGD przez telefon, wi-fi i internet

Inteligentny dom bezprzewodowy - sterowanie przez internet

Alarm i bezpieczeństwo

Alarm bezprzewodowy - sterowanie alarmem przez telefon

Inteligentny dom bezprzewodowy - sterowanie przez internet

Ogród

Inteligentny ogród - sterowanie nawadnianiem i oświetleniem

Korzystaj z bogactwa funkcjonalności jakie daje system F&Home RADIO

F&HOME RADIO oddaje w Twoje ręce kontrolę nad całym domem. Przy użyciu smartfona, obsłużysz oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzację, system alarmowy czy też system rolet i nawadniania ogrodu. Cały system inteligentnego domu zostaje zamknięty w przystępnej aplikacji, którą obsłużysz jednym palcem. Aplikacja F&Home RADIO gwarantuje wysoki komfort sterowania gdziekolwiek jesteś. Krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces konfiguracji oraz zarządzania systemem.

SYSTEM F&HOME RADIO TWORZY NOWĄ JAKOŚĆ W KREOWANIU PRZYJAZNYCH PRZESTRZENI MIESZKALNYCH

Inteligentny dom F&Home

F&HOME RADIO jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku, oferując przy tym niezwykle szeroki wachlarz możliwości sterowania i konfiguracji.
Został przygotowany przez polskiego producenta dla polskiego klienta,
z uwzględnieniem jego potrzeb oraz specyfiki nowo powstających, a także już wybudowanych domów.

W niezwykle łatwy sposób, z dowolnego miejsca na świecie, będziesz miał pełną kontrolę nad funkcjonowaniem domu. Wszystko za sprawą prostej, intuicyjnej aplikacji w języku polskim, która jest pozbawiona skomplikowanych ustawień oraz zbędnych okienek. System inteligentnego domu zapewnia błyskawiczny dostęp do wszystkich urządzeń oraz mechanizmów.

System F&HOME RADIO jest zaprojektowany w sposób umożliwiający jego szybką instalację w obiektach istniejących jak i nowo budowanych. W obu przypadkach dołożenie systemu F&Home RADIO nie wpływa na koszt okablowania, może wręcz ten koszt obniżyć.

Automatyka do domu jest wdrażana w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta.

Jeszcze nigdy system sterowania budynkiem nie był tak łatwy w montażu, intuicyjny w obsłudze oraz przyjazny dla portfela. Instalacje Smart Home gwarantują szybkie zarządzanie dostępnymi funkcjami z dowolnego miejsca, także poza domem.

Możesz sterować dowolną liczbą urządzeń, tworzyć harmonogramy ich pracy, a także mieć oko na wszystko, co dzieje się w domu. Dzięki F&HOME, każdy element zostanie połączony w jeden, centralny system zarządzania, który sprawi, że codzienne aktywności domowe staną się znacznie wygodniejsze. W pozytywny sposób wpłynie również na bezpieczeństwo Twojej rodziny. Wszystko za sprawą integracji systemów ochronnych i monitoringu.

Elastyczność

Możliwość instalacji elementów systemu w puszkach podtynkowych (instalacja rozproszona) i/lub w rozdzielnicy (instalacja scentralizowana).

Bez kucia ścian

W istniejących instalacjach elementy systemu można montować w puszkach podtynkowych lub odbiornikach. W przypadkach, gdy nie jest dostępne zasilanie sieciowe istnieje możliwość zamontowania modułów bateryjnych.

Swobodne programowanie

Największym atutem systemu F&Home RADIO jest narzędzie do konfiguracji, pozwalające na swobodne budowanie logiki oraz jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Pomysłowa funkcjonalność

Dzięki możliwościom swobodnego programowania, jednym przyciskiem można sterować dowolną liczbą urządzeń, a także aktywować sceny (również z uwzględnieniem czasu przytrzymania tego przycisku) i dostosowywać harmonogram funkcjonowania zainstalowanych urządzeń.

Czym może sterować F&Home RADIO?


Smart Home pozwala na sterowanie i podgląd wszystkich systemów w sposób zdalny. Dostęp do ustawień oraz informacji zyskujesz za pośrednictwem smartfona oraz specjalnej aplikacji.

 • Oświetleniem typu włącz-wyłącz (LED, żarowe, halogenowe, energooszczędne, jarzeniowe),
 • Ściemnialnymi źródłami światła (LED, żarowe, halogenowe),
 • Oświetleniem LED RGB – zmiana barwy i jasności świecenia,
 • Gniazdami sieciowymi lub odbiornikami zasilanymi dowolnym napięciem,
 • Żaluzjami i roletami zewnętrznymi / wewnętrznymi,
 • Furtkami, bramami skrzydłowymi i przesuwnymi,
 • Temperaturą, ustawianą niezależnie dla każdego pomieszczenia w budynku,
 • Integracja z instalacjami alarmowymi,
 • Małym sprzętem AGD,
 • Zraszaczami ogrodowymi,
 • Sprzętem RTV,
 • Kamerami IP.

Gdzie można zastosować F&Home RADIO


Bezprzewodowe systemy inteligentnych domów są instalowane zarówno w budynkach dopiero powstających, jak i już istniejących. Cały proces jest realizowany zgodnie z wcześniej przyjętym projektem, gwarantującym szybki czas realizacji, w większości przypadków bez konieczności kucia ścian.

 • Mieszkania i apartamenty,
 • Domy jedno i wielorodzinne,
 • Biura,
 • Budynki użyteczności publicznej,
 • Hale produkcyjne i magazynowe,
 • Sklepy i punkty usługowe,
 • Hotele i pensjonaty,
 • Szkoły,
 • Kościoły,

ELEMENTY SYSTEMU RADIOWEGO

Bezprzewodowy system inteligentnego domu składa się z serwera oraz urządzeń, które gwarantują stabilne działanie w każdych warunkach. Wszystko to zapewnia jeden z najtańszych systemów dostępnych na rynku.

rH-SERWER 2.0.

Serwer systemu F&Home RADIO
Zobacz opis
Serwer systemu F&Home RADIO

 rH-SERWER 2.0 jest centralnym urządzeniem sterującym elementami systemu F&Home Radio. Zarządza działaniem systemu według preferencji domowników poprzez dwukierunkową, szyfrowaną komunikację radiową. Dołączone oprogramowanie umożliwia sterowanie i konfigurację systemu przez domowników, zarówno lokalnie, jak i zdalnie poprzez internet oraz poprzez sieć GSM. Programowanie systemu odbywa się w niezwykle łatwy i szybki sposób – poprzez graficzną aplikację, w której obiekty przeciąga się i łączy ze sobą kilkoma ruchami myszki. Sterownik główny posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego, zegar astronomiczny oraz systemy kontroli poprawności pracy.


CECHY:

• Radiowa, dwukierunkowa komunikacja z potwierdzeniem pomiędzy sterownikiem głównym a elementami systemu
• Bezpieczna szyfrowana transmisja, z unikalnym kluczem dla każdego sterownika
• Redundancja – podwójne radio gwarantujące stabilność systemu
• Dostęp do instalacji w budynku poprzez internet - urządzenia mobilne: telefon, tablet lub komputer
• Kontrola pracy wszystkich elementów systemu
• Bardzo mały pobór mocy, maksymalnie 4 W i bezgłośna praca.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

SERWER DIN2

Serwer systemu montowany na szynie DIN
Zobacz opis
Serwer systemu montowany na szynie DIN

SERWER DIN2 jest centralnym urządzeniem sterującym elementami Systemu F&Home Radio. Zarządza działaniem systemu według preferencji domowników poprzez dwukierunkową, szyfrowaną komunikację radiową. Dołączone oprogramowanie umożliwia sterowanie i konfigurację Systemu przez domowników, zarówno lokalnie, jak i zdalnie poprzez Internet oraz poprzez sieć GSM. Programowanie systemu odbywa się w niezwykle łatwy i szybki sposób – poprzez graficzną aplikację, w której obiekty przeciąga się i łączy ze sobą kilkoma ruchami myszki. Sterownik główny posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego, zegar astronomiczny oraz systemy kontroli poprawności pracy.


CECHY:
• Radiowa, dwukierunkowa komunikacja z potwierdzeniem pomiędzy sterownikiem głównym a elementami systemu
• Bezpieczna szyfrowana transmisja, z unikalnym kluczem dla każdego sterownika
• Redundancja – podwójne radio gwarantujące stabilność systemu
• Dostęp do instalacji w budynku poprzez Internet - urządzenia mobilne: telefon, tablet lub komputer
• Kontrola pracy wszystkich elementów systemu
• Bardzo mały pobór mocy, maksymalnie 4 W i bezgłośna praca.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-S4L4

Czterokrotny nadajnik dotykowy
Zobacz opis
Czterokrotny nadajnik dotykowy

Przycisk szklany rH-S4L4 przeznaczony jest do montażu w puszce instalacyjnej o średnicy 60 mm i dedykowany do współpracy z systemem F&Home RADIO. Komunikacja z serwerem systemowym odbywa się bezprzewodowo – w przycisku wbudowane jest radio 868 MHz. Zewnętrzne białe podświetlenie punktowe po zbliżeniu dłoni łagodnie rozjaśnia się wskazując lokalizację sensorów dotykowych. Załączenie wybranego obwodu może być sygnalizowane przez załączenie punktowego podświetlenia w kolorze pomarańczowym (konfigurowane jest poprzez systemowy konfigurator).

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-TO2S2 LR

Sterownik bramy
Zobacz opis
Sterownik bramy
Sterownik bramy rH-TO2S2 LR jest modułem wyposażonym w dwa wejścia i dwa wyjścia niskoprądowe.
Urządzenie jest zamknięte w hermetycznej obudowie i przystosowane jest do współpracy z większością popularnych sterowników bram przesuwnych i skrzydłowych. Do wejść modułu można podłączyć czujniki (kontaktrony, indukcyjne) monitorujące aktualny stan bramy (zamknięta, otwarta, niedomknięta). Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Zasilanie modułu przystosowano do standardu obowiązującego w sterownikach bram, czyli w zakresie 9 – 30 V AC/DC.
POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-R1S1i

Przekaźnik jednokanałowy z nadajnikiem jednokanałowym
Zobacz opis
Przekaźnik jednokanałowy z nadajnikiem jednokanałowym

rH-R1S1i jest połączeniem przekaźnika i wejścia stykowego. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikiem, który może załączać dowolne obwody elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada fizyczne wejście do podłączenia jednego monostabilnego przycisku, oraz jedno wyjście przekaźnika. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego.

rH-R1S1i jest uniwersalnym rozwiązaniem przeznaczonym między innymi do sterowania wentylatorem, oświetleniem, do wyłączania gniazda elektrycznego.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-ANT

Zewnętrzna antena serwera DIN LITE
Zobacz opis
Zewnętrzna antena serwera DIN LITE

rH-ANT jest zewnętrzną anteną 868 MHz. Montowana do powierzchni metalowych (np. rozdzielni) dzięki magnetycznej podstawie. Stosowana w przypadku gdy serwer zamontowany jest w stalowej rozdzielni. Długość przewodu - 3 metry.

rH-R2S2

Przekaźnik dwukanałowy z nadajnikiem dwukanałowym
Zobacz opis
Przekaźnik dwukanałowy z nadajnikiem dwukanałowym

rH-R2S2 jest połączeniem podwójnego przekaźnika i podwójnego wejścia stykowego. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikiem, który może załączać dowolne obwody elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych przycisków, oraz dwa wyjścia przekaźników. Obciążenie styków przekaźników może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego.
rH-R2S2 jest uniwersalnym rozwiązaniem przeznaczonym między innymi do sterowania wentylatorem, oświetleniem, do wyłączania gniazda elektrycznego.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-D1S2

Ściemniacz z nadajnikiem dwukanałowym
Zobacz opis
Ściemniacz z nadajnikiem dwukanałowym

rH-D1S2 jest połączeniem ściemniacza i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje odbiornikami AC230V takimi jak źródła światła lub wentylatory. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych przycisków, oraz jedno wyjście do podłączenia odbiornika. Podłączany odbiornik mocy może mieć charakter obciążenia rezystancyjny (lampy żarowe), indukcyjny (silniki AC i transformatory) i pojemnościowy (lampy jarzeniowe). Regulacja mocy odbywa się na zasadzie modulacji fazy, w zakresie 0-100%.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-TSR1S2i

Przekaźnik trójstanowy z nadajnikiem dwukanałowym
Zobacz opis
Przekaźnik trójstanowy z nadajnikiem dwukanałowym

rH-TSR1S2i jest połączeniem przekaźnika trójstanowego i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikiem, który może załączać dwukierunkowe odbiorniki elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych przycisków, oraz dwa wyjścia przekaźnika. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego.

rH-TSR1S2i szczególnie nadaje się do sterowania roletami (zmiana kierunku pracy silnika) i innymi urządzeniami silnikowymi pracującymi na zasadzie góra-dół lub prawo-lewo.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-TSR1S2 DIN

Przekaźnik trójstanowy z nadajnikiem dwukanałowym do montażu na szynie DIN
Zobacz opis
Przekaźnik trójstanowy z nadajnikiem dwukanałowym do montażu na szynie DIN

rH-TSR1S2 DIN jest połączeniem przekaźnika trzystanowego i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikiem, który może załączać dwukierunkowe odbiorniki elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych styków bezpotencjałowych oraz dwa wejścia przekaźnika. Obciążenie styków przekaźnika może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego, jak i zmiennego.

rH-TSR1S2 DIN  szczególnie nadaje się do sterowania roletami (zmiana kierunku pracy silnika) i innymi urządzeniami, gdzie nie można równocześnie załączać dwóch obwodów

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-PWM3

Sterownik PWM trzykanałowy niskiego napięcia
Zobacz opis
Sterownik PWM trzykanałowy niskiego napięcia

rH-PWM3 służy do sterowania trzema odbiornikami niskiego napięcia zasilanymi z zewnętrznego zasilacza. Regulacja mocy odbywa się poprzez modulację szerokości impulsu załączającego odbiornik (PWM). Częstotliwość impulsów ustawiana jest w zakresie 100 Hz do 1 kHz. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

rH-PWM3 szczególnie nadaje się do sterowania diodami LED, załączania zamków elektromagnetycznych i innych niskonapięciowych elementów wykonawczych.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-PWM2S2

Sterownik PWM dwukanałowy niskiego napięcia z nadajnikiem dwukanałowym
Zobacz opis
Sterownik PWM dwukanałowy niskiego napięcia z nadajnikiem dwukanałowym

rH-PWM2S2 jest połączeniem dwóch regulatorów mocy i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje dwoma odbiornikami niskiego napięcia zasilanymi z zewnętrznego zasilacza (12 V DC).

Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch przycisków, oraz dwa wyjścia do podłączenia odbiorników. Regulacja mocy odbywa się poprzez modulację szerokości impulsu załączającego odbiornik (PWM). Częstotliwość impulsów ustawiana jest w zakresie 100 Hz do 1 kHz. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.


rH-PWM2S2 szczególnie nadaje się do sterowania diodami LED, załączania zamków elektromagnetycznych i innych niskonapięciowych elementów wykonawczych.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-S2

Bateryjny nadajnik dwukanałowy
Zobacz opis
Bateryjny nadajnik dwukanałowy

rH-S2 to bateryjny moduł do podłączenia podwójnego przycisku monostabilnego, który może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Moduł rH-S2 szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, roletami lub scenami świetlnymi. W miejscach, w których dostępne jest zasilanie 230V zalecane jest stosowanie nadajnika zasilanego z sieci, np. rH-S4Tes AC.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-S4T

Bateryjny nadajnik czterokanałowy z pomiarem temperatury
Zobacz opis
Bateryjny nadajnik czterokanałowy z pomiarem temperatury

rH-S4T to bateryjny moduł do podłączenia poczwórnego przycisku monostabilnego, który może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Wbudowany czujnik temperatury na bieżąco raportuje do systemu mierzoną temperaturę i pozwala na integrację np. z elementami regulacji temperatury w pomieszczeniach.

Moduł rH-S4T szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, roletami lub scenami świetlnymi oraz znajduje zastosowanie w systemach ogrzewania. W miejscach, w których dostępne jest zasilanie 230V zalecane jest stosowanie nadajnika zasilanego z sieci, np. rH-S4Tes AC.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-S4Tes

Bateryjny nadajnik czterokanałowy z zewnętrznym czujnikiem do pomiaru temperatury
Zobacz opis
Bateryjny nadajnik czterokanałowy z zewnętrznym czujnikiem do pomiaru temperatury

rH-S4Tes to bateryjny moduł do podłączenia poczwórnego wyłącznika monostabilnego, który może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Zewnętrzny czujnik temperatury na bieżąco raportuje do systemu mierzoną temperaturę i pozwala na integrację np. z elementami regulacji temperatury w pomieszczeniach.

Moduł rH-S4Tes szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, roletami lub scenami świetlnymi oraz znajduje zastosowanie w systemach ogrzewania. W miejscach, w których dostępne jest zasilanie 230V zalecane jest stosowanie nadajnika zasilanego z sieci, np. rH-S4Tes AC.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-S4Tes AC

Nadajnik czterokanałowy z zewnętrznym czujnikiem do pomiaru temperatury.
Zobacz opis
Nadajnik czterokanałowy z zewnętrznym czujnikiem do pomiaru temperatury.

Nadajnik czterokanałowy z zewnętrznym czujnikiem do pomiaru temperatury.
rH-S4Tes AC to zasilany z 230 V moduł do podłączenia poczwórnego wyłącznika monostabilnego, który może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Zewnętrzny czujnik temperatury na bieżąco raportuje do systemu mierzoną temperaturę i pozwala na integrację np. z elementami regulacji temperatury w pomieszczeniach.

Moduł rH-S4Tes AC szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, roletami lub scenami świetlnymi oraz znajduje zastosowanie w systemach ogrzewania.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-T1X1

Bateryjna sonda temperatury i natężenia oświetlenia
Zobacz opis
Bateryjna sonda temperatury i natężenia oświetlenia

rH-T1X1 służy do pomiaru temperatury otoczenia i natężenia oświetlenia i wprowadzeniu tych wartości do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Czujnik temperatury i czujnik natężenia zamknięte są wewnątrz obudowy. Pomiar natężenia oświetlenia dokonywany jest poprzez otwór w obudowie. Pomiar temperatury ze względu na obudowę obarczony jest zwłoką czasową.

rH-T1X1 szczególnie nadaje się do wspomagania układu regulacji temperatury pomieszczeń i sterowania automatycznym oświetleniem.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-T1X1es

Bateryjna sonda temperatury (zewnętrzny czujnik) i natężenia oświetlenia
Zobacz opis
Bateryjna sonda temperatury (zewnętrzny czujnik) i natężenia oświetlenia

rH-T1X1es służy do pomiaru temperatury otoczenia i natężenia oświetlenia i wprowadzeniu tych wartości do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.
Czujnik temperatury wyprowadzony jest na zewnątrz (na kabelku), natomiast czujnik natężenia oświetlenia jest wewnątrz obudowy. Pomiar natężenia oświetlenia dokonywany jest poprzez otwór w obudowie. 
rH-T1X1es szczególnie nadaje się do wspomagania układu regulacji temperatury pomieszczeń i sterowania automatycznym oświetleniem.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-T1X1es AC

Moduł pomiaru temperatury i natężenia oświetlenia
Zobacz opis
Moduł pomiaru temperatury i natężenia oświetlenia

rH-T1X1es AC służy do pomiaru temperatury otoczenia i natężenia oświetlenia oraz wprowadzenia tych wartości do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Czujnik natężenia oświetlenia oraz czujnik temperatury wyprowadzony jest na złącze modułu i mogą być zewnętrznym elementem (na kabelku). Odczyt temperatury przesyłany jest w zdefiniowanych odstępach czasu lub w przypadku określonej zmiany temperatury. rH-T1X1es AC szczególnie nadaje się do wspomagania układu regulacji temperatury pomieszczeń i sterowania automatycznym oświetleniem poprzez pomiar dokonywany na zewnątrz budynku. Moduł zasilany jest napięciem 230 V i montowany na szynie DIN w rozdzielni. Pomiar temperatury i natężenia oświetlenia może być realizowany przez zewnętrzny hermetyczny czujnik rH-SONDA.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-SONDA

Hermetyczny czujnik temperatury i natężenia oświetlenia
Zobacz opis
Hermetyczny czujnik temperatury i natężenia oświetlenia

rH-SONDA jest zewnętrznym elementem służącym do pomiaru natężenia oświetlenia oraz temperatury. Do zastosowania jako zewnętrzny czujnik podłączony przewodem UTP z modułem systemu o symbolu rH-T1X1es AC LR. Obudowa o stopniu ochrony IP65 pozwala na montaż na zewnątrz budynków w miejscach narażonych na działanie warunków atmosferycznych.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-R5

Przekaźnik pięciokanałowy
Zobacz opis
Przekaźnik pięciokanałowy

rH-R5 zawiera pięć przekaźników do załączania obwodów elektrycznych ze wspólnego zasilania. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Obciążenie styków przekaźników może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego. Wszystkie przekaźniki mają połączone jedno wyprowadzenie styku zwiernego do wspólnego przewodu. Moduł posiada wbudowane zabezpieczenie termiczne. 

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-R3S3

Przekaźnik trójkanałowy z nadajnikiem trójkanałowym
Zobacz opis
Przekaźnik trójkanałowy z nadajnikiem trójkanałowym

rH-R3S3 jest połączeniem trzech przekaźników i trzech wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu i rozwarciu styków do systemu oraz steruje przekaźnikami, które mogą załączać dowolne obwody elektryczne. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Moduł posiada trzy fizyczne wejścia do podłączenia trzech monostabilnych przycisków, oraz trzy wyjścia przekaźników. Obciążenie styków przekaźników może być rezystancyjne, indukcyjne lub pojemnościowe, zarówno w obwodach prądu stałego jak i zmiennego. Moduł posiada wbudowane zabezpieczenie termiczne.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-D2S2

Ściemniacz dwukanałowy z nadajnikiem dwukanałowym
Zobacz opis
Ściemniacz dwukanałowy z nadajnikiem dwukanałowym

D2S2 jest połączeniem dwóch ściemniaczy i dwóch wejść stykowych. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu oraz steruje dwoma odbiornikami AC 230 V o maksymalnej mocy 200 W każdy. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

Moduł posiada dwa fizyczne wejścia do podłączenia dwóch monostabilnych przycisków, oraz dwa wyjścia do podłączenia odbiorników. Podłączane odbiorniki mogą mieć charakter obciążenia rezystancyjny (lampy żarowe), indukcyjny (silniki AC i transformatory) i pojemnościowy (lampy jarzeniowe). Regulacja mocy odbywa się na zasadzie modulacji fazy w zakresie 0-100%.

Ściemniacz posiada elektroniczne zabezpieczenie nadprądowe na wypadek zwarcia lub podłączenia zbyt dużego obciążenia, a ponadto wbudowany czujnik temperatury, który chroni moduł przed skutkami przegrzania.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-S6

Nadajnik sześciokanałowy
Zobacz opis
Nadajnik sześciokanałowy

rH-S6 posiada wejścia do podłączenia sześciu monostabilnych przycisków. Moduł wysyła informacje o zwarciu lub rozwarciu styków do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-AO3

Trzy kanałowy moduł wyjść analogowych
Zobacz opis
Trzy kanałowy moduł wyjść analogowych

 rH-AO3 jest trzykanałowym nadajnikiem sygnału napięciowego 0 - 10 V. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Regulacja odbywa się na zasadzie zmiany napięcia na wyjściu w zakresie 0 – 10 V. rH-AO3 szczególnie nadaje się do sterownia oświetleniem, wentylatorami i innymi odbiornikami przystosowanymi do sterowania napięciowego.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-P1

Bateryjny czujnik ruchu
Zobacz opis
Bateryjny czujnik ruchu

rH-P1 to niskoprądowy pasywny detektor ruchu. Czujnik wykrywa ruch poprzez detekcję zmian promieniowania podczerwonego. Każda zmiana transmitowana jest do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Zasilanie bateryjne (2 x bateria AAA). Typowe zastosowanie to sterowanie oświetleniem, wentylacją oraz praca w systemie alarmowym.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-P1T1

Bateryjny czujnik ruchu z pomiarem temperatury
Zobacz opis
Bateryjny czujnik ruchu z pomiarem temperatury

rH-T1P1 to niskoprądowy pasywny detektor ruchu. Czujnik wykrywa ruch poprzez detekcję zmian promieniowania podczerwonego. Każda zmiana transmitowana jest do systemu. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Wbudowany czujnik temperatury transmituje na bieżąco do systemu informację o aktualnie mierzonej temperaturze.  Typowe zastosowanie to sterowanie oświetleniem, wentylacją oraz praca w systemie alarmowym.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-AC15R4S4

Moduł integracji z centralami alarmowymi
Zobacz opis
Moduł integracji z centralami alarmowymi

Moduł rH-AC15R4S4 jest dedykowany do integracji z centralami alarmowymi dowolnych producentów. Posiada 15 wysokorezystancyjnych wejść analogowych, cztery niskonapięciowe wyjścia przekaźnikowe i cztery wejścia transoptorowe 5-10 V. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową.
Wartość napięcia odniesienia dla każdego wejścia mierzona jest indywidualnie i zapamiętywana dla wszystkich wejść równocześnie, dlatego też dozwolone jest stosowanie czujników ruchu dowolnego producenta. Zapamiętanie wartości napięcia odniesienia umożliwia współpracę z każdym zakresem napięć czujników ruchu.
Przekaźniki i wejścia stykowe pracują w sposób analogiczny jak w module rH-R3S3 (bez obsługi trybu autonomicznego).

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-eQ3HUB

Moduł integracji z głowicami termostatycznymi
Zobacz opis
Moduł integracji z głowicami termostatycznymi

EQ-3 HUB zapewnia komunikację pomiędzy serwerem F&Home RADIO i urządzeniami systemu eQ-3 MAX! Za pomocą jednego modułu EQ-3 HUB można zarejestrować do 8 urządzeń  eQ-3 MAX.

Typowym zastosowaniem modułu jest integracja systemu F&Home RADIO z bateryjnymi głowicami termostatycznymi.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-E2

Repeater sygnału radiowego (wzmacniacz sygnału)
Zobacz opis
Repeater sygnału radiowego (wzmacniacz sygnału)

rH-E2 jest przeznaczony do zwiększenia zasięgu elementów współpracujących w ramach systemu F&Home RADIO. Nasłuchuje ruch jednocześnie w dwóch kanałach: podstawowym i roboczym. W przypadku braku odpowiedzi ze strony adresata komunikatu, ponownie go nadaje. Dzięki temu, pośredniczy w komutacji odległych od siebie elementów systemu.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-IR16

Sterownik (nadajnik-odbiornik) podczerwieni
Zobacz opis
Sterownik (nadajnik-odbiornik) podczerwieni

Moduł IR16 jest odbiornikiem i nadajnikiem sygnałów podczerwonych do sterowania sprzętem RTV/AGD.

Moduł realizuje trzy funkcje:

 • zapamiętanie komendy IR w jednej z 16 wewnętrznych pamięci
 •  wysłanie komendy IR z pamięci o odpowiednim numerze
 •  identyfikacja odebranej komendy IR i wysłanie do serwera numeru pamięci

Za pomocą modułu IR16 można odbierać komendy od pilotów podczerwieni oraz wysyłać komendy do sprzętu sterowanego tymi pilotami. Moduł IR16 wysyła komendy IR co około 200 ms. Jest to czas transmisji jednego pakietu komendy IR. Komunikacja z serwerem odbywa się drogą radiową. Moduł umieszczony jest w typowej obudowie ze złączem USB. Zasilanie odbywa się poprzez złącze USB a więc musi być wpięty w dowolne gniazdo USB (w TV, amplitunerze, DVD…).

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-T6 LR

Moduł do podłączenia czujników temperatury
Zobacz opis
Moduł do podłączenia czujników temperatury

rH-T6 LR jest sześciowejściowym modułem przystosowanym do podłączenia czujników temperatury typu DS18B20. Urządzenie montowane jest na szynę DIN i zajmuje szerokość 3 modułów. Moduł zasilany napięciem 230 V. rH-T6 LR szczególnie nadaje się do zastosowań w systemach ogrzewania i kontroli temperatur.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-R1S1T1 LR

Moduł z czujnikiem temperatury
Zobacz opis
Moduł z czujnikiem temperatury

rH-R1S1T1 LR jest odmianą przekaźnika rH-R1S1. Zmiana polega na dodaniu czujnika temperatury, tak aby w puszce podtynkowej realizować jednocześnie pomiar temperatury i sterowanie dowolnym odbiornikiem poprzez wbudowany przekaźnik. Urządzenie posiada czujnik temperatury otoczenia (zewnętrzny – na przewodzie). Moduł rH-R1S1T1 LR szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, scenami świetlnymi oraz znajduje zastosowanie w systemach ogrzewania.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

rH-RC10

Pilot z wbudowaną komunikacją bezprzewodową
Zobacz opis
Pilot z wbudowaną komunikacją bezprzewodową

rH-RC10 jest klasycznym dzisięcioprzyciskowym pilotem z wbudowaną komunikacją bezprzewodową. Moduł rH-RC10 szczególnie nadaje się do sterowania oświetleniem, roletami lub scenami świetlnymi.

POBIERZ INSTRUKCJĘ

SZKOLENIA

Certyfikujące szkolenia dla instalatorów organizowane są kilkunastu miastach m.in.
w Pabianicach, Krakowie, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku Poznaniu, Radomiu, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy i Tarnobrzegu.

Moduł F&Home

Opiekun szkoleń:
Maciej Sobutkowski
m.sobutkowski@fif.com.pl
telefon: 605 695 985
Szkolenia organizowane są w grupach 20 osobowych.

Zakres szkolenia:
- Omówienie elementów systemu,
- Instalacja systemu,
- Obsługa aplikacji i programowanie systemu (konfigurator),
- Zapoznanie z możliwościami aplikacji mobilnych,
- Zajęcia praktyczne obejmujące montaż, konfigurację oraz uruchomienie systemu.

Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje kartę certyfikowanego instalatora oraz dostęp do Strefy Instalatora.

Zaloguj się do Strefy Instalatora

CREATE ACCOUNT

Zapomniałeś hasło?

`
TOP