Jaki sterownik do rolet wybrać?

piątek, 16 Października 2020
Jaki sterownik do rolet wybrać?

Obecne na rynku pojedyncze urządzenia i systemy inteligentne pozwalają na wygodne sterowanie pracą rolet, a także żaluzji, markiz czy karniszy elektrycznych. Żeby spełniały swoje funkcje, powinny zostać dopasowane do specyfiki obsługiwanej konstrukcji oraz miejsca, w którym zostaną zamontowane.

Jak inteligentne oświetlenie wpływa na bezpieczeństwo?

Instalacje oświetleniowe w systemach Smart Home poddają się licznym konfiguracjom, za sprawą których użytkownik końcowy jest w stanie dostosowywać ich działanie lub ich funkcjonowanie staje się automatyczne.

Programatory czasowe, a inteligentne ogrzewanie

Oszczędność energii zawsze jest w cenie. Zwłaszcza w przypadku ogrzewania. Systemy automatyki domowej wykorzystują specjalne programatory czasowe, które sterują pracą instalacji za sprawą specjalnych scenariuszy. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty ogrzewania.

Jak podłączyć i jak wybrać czujnik ruchu?

Trudno wyobrazić sobie inteligentny dom bez wykorzystania czujników ruchu. To one bowiem w znacznym stopniu odpowiadają za automatyzację wielu procesów zachodzących w pomieszczeniach mieszkalnych, a także w biurach, fabrykach czy budynkach użyteczności publicznej. Z tego też względu, warto zastanowić się nad ich wyborem.

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym?

Środa, 24 Czerwca 2020
Jak sterować ogrzewaniem podłogowym?

Tak zwana podłogówka od wielu lat jest doskonale znana inwestorom i domownikom. Obecnie, dzięki systemom Smart Home, sterowanie nią jest niezwykle proste. Gwarantuje również szereg nowych możliwości.

Jak inteligentne systemy mogą poprawić bezpieczeństwo Twojego domu?

Choć alarmy, kamery i różnego rodzaju czujniki w większości przypadków zapewniają skuteczną ochronę domu, warto połączyć je w jednym systemie, najlepiej inteligentnym. Dzięki niemu będziemy mieć zawsze pod kontrolą elementy wszystkich instalacji, grzewczej, elektrycznej, wideomonitoring i innych.

Co powinien mieć każdy inteligentny dom?

piątek, 17 Kwietnia 2020
Co powinien mieć każdy inteligentny dom?

Najważniejszym założeniem systemu inteligentnego domu jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Pozwala on również na uzyskanie pewnych oszczędności, wynikających między innymi z wykorzystania automatyki.

Jak zaprojektować inteligentny dom?

piątek, 27 Marzec 2020
Jak zaprojektować inteligentny dom?

Systemy typu Smart Home zdecydowanie wpływają na komfort życia w mieszkaniu lub domu. Pozwalają również zwiększyć bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i mienia. Żeby jednak spełniały one swoje funkcje, muszą zostać w odpowiedni sposób zaprojektowane.

Nie jest to zadanie proste, dlatego należy poświęcić kilka chwil na analizę potrzeb i dobranie odpowiednich elementów systemu.

TOP